جلد دوم کتاب شرح درد اشتیاق

بازنویسی داستانهای دفتر ۳ و ۴ مثنوی

کتاب شرح درد اشتیاق جلد دو، بازنویسی کلیه داستانهای دفتر سوم و چهارم به ترتیب آنها در مثنوی است که شامل ۵۵ داستان در دفتر سوم و ۵۴ داستان در دفتر چهارم میباشد که جمعا ۱۰۹ داستان را در برمیگیرد. قطع این کتاب رقعی است و شامل ۲۴۴ صفحه است که توسط انتشارات به نگار در شهریور ۱۳۹۵ به تیراژ ۱۰۰۰ جلد چاپ گردیده است. ضمنا ویراستاری کتاب فوق توسط حمید اکبر پور صورت گرفته است و طرح روی جلد نیز کار شهاب شبان میباشد.

دفتر سوم کتاب شامل ۲۳ داستان کوتاه و ۳۲ داستان کوتاه کوتاه یا داستانک«مینی مالیستی» است که از این داستانها ۱۴ عدد دارای نگاه عرفانی با عنوان «از نگاه دیگر» میباشد. بلندترین داستانها در دفتر سوم، داستان «شهری و روستایی» در دوازده صفحه و کوتاهترین آنها داستانکهای «نگهبان کوی دوست» و «سوراخ موش» در سه خط میباشد.

دفتر چهارم کتاب شامل ۲۶ داستان کوتاه و ۲۶ داستانک است که از این داستانها ۹ عدد دارای نگاه عرفانی با عنوان «از نگاه دیگر» میباشد. بلندترین داستانها در دفتر دوم، داستان «جادوگر» در ۴ صفحه و کوتاهترین آنها داستانکهای «فضل و عدل» و «دعای نابجا» در ۳ خط می باشد. در ضمن در صفحات پایانی کتاب، «منابع ومأخذ» همچنین «شرح اسامی و اماکن» نیز آورده شده است.

«لازم به ذکر است که منظور از داستان کوتاه در این کتاب، داستانهایی است که بیشتر از یک صفحه باشد و منظور از داستانک، داستانهای یک صفحه ای و یا کمتر می باشد.»

چند نمونه از داستان های این جلد:

خرید جلد دوم

برچسب,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *