جلد سوم کتاب شرح درد اشتیاق

بازنویسی داستانهای دفتر ۵ و ۶ مثنوی

کتاب شرح درد اشتیاق جلد سه، بازنویسی کلیه داستانهای دفتر پنجم و ششم به ترتیب آنها در مثنوی است. که شامل ۶۵ داستان در دفتر پنجم و ۵۶ داستان در دفتر ششم میباشد که جمعا ۱۲۱ داستان را در برمیگیرد. قطع این کتاب رقعی است و شامل ۲۸۰ صفحه است که توسط انتشارات به نگار در شهریور ۱۳۹۵ به تیراژ ۱۰۰۰ جلد چاپ گردیده است. ضمنا ویراستاری کتاب فوق توسط حمید اکبر پور صورت گرفته است و طرح روی جلد نیز کار شهاب شبان میباشد.

دفتر پنجم کتاب شامل ۲۴ داستان کوتاه و ۴۱ داستان کوتاه کوتاه یا داستانک«مینی مالیستی» است که از این داستانها ۲۰ عدد دارای نگاه عرفانی با عنوان «از نگاه دیگر» میباشد. بلندترین داستانها در دفتر پنجم، داستان «شیر و روباه و خر» در پنج صفحه و کوتاهترین آنها داستانکهای «مرگ»، «کو نشان»، «گرسنگی» و «دزد و داروغه» در سه خط میباشد.

دفتر ششم کتاب شامل ۲۷ داستان کوتاه و ۲۹ داستانک است که از این داستانها ۱۶ عدد دارای نگاه عرفانی با عنوان «از نگاه دیگر» میباشد. بلندترین داستانها در دفتر ششم، داستان «دژ هوش ربا» در نه صفحه و کوتاهترین آنها داستانک «سیلی نقد به از حلوای نسیه» در دو خط میباشد.

«لازم به ذکر است که منظور از داستان کوتاه در این کتاب، داستانهایی است که بیشتر از یک صفحه باشد و منظور از داستانک، داستانهای یک صفحه ای و یا کمتر می باشد.»

چند نمونه از داستان های این جلد:

خرید جلد سوم

برچسب,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *